DISTRICT CUP DRAW CHARTS
Aug 7, 2017
UPDATED AUG 7 2017

2017-2018 Indoor Registration Form
Jul 28, 2017
Registration deadline Sept 15th 2017

District Cup Preliminary and Quarter Final games
May 26, 2017
Clubs and Coaches please read

EMDSL Important Dates
May 5, 2017
Information for the 2017 Outdoor Season

Gus Fabrikis Bursary
Mar 30, 2017
Gus Fabrikis Bursary Application

Archives


Click game scores for details.
Click on divisions for standings.



Boys Under 8 Tier 1 2009
SE LightningPreByron Strike

Boys Under 8 Tier 2 2009
NW GreenPreNW Black
CroatiaPreNW Green
NW BlackPreGolden Feet

Boys Under 9 Tier 1 2008
StirikersPreStallions
Byron GreenPreStallions
Avengers RedPreWFC Blue
WFC WhitePreSarnia FC
WFCPreStirikers

Boys Under 9 Tier 2 2008
SE HawksPreAvengers Whi
StallionsPreSW Sharks
SpitfiresPreTitans
IgnitePreLambeth FC
FlyersPreGolden Feet
StrathroyPreNW Black
NW GreenPreSarnia FC
FlyersPreSW Sharks

Boys Under 10 Tier 1 2007
FlyersPreLYW Navy
Sarnia FCPreWFC
StallionsPreLambeth
SE ShockersPreCeltic Green
LYW NavyPreSE Shockers

Boys Under 10 Tier 2 2007
ImpactPreGolden Feet
RebelsPreSpartans
StrathroyPreLYW 3 Lions
DragonsPreNW Green
ImpactPreLYW 3 Lions

Boys Under 12 Tier 1 2005
StormPreLambeth

Boys Under 13 Tier 1 2004
AttackPreSarnia FC
CroatiaPreAttack

District Cup U13BT1 2004
LambethPreStallions

District Cup U13BT2 2004
Falcons1 - 3 Red Bulls

Boys Under 14 Tier 1 2003
CroatiaPreBullets
SpartansPreBullets

Boys Under 14 Tier 2 2003
ThunderPreSarnia FC

District Cup U14BT1 2003
TitansPreCroatia

District Cup U14BT2 2003
Thunder2 - 1 Sarnia FC

Boys Under 15 Tier 1 2002
SpartansPreStrikers
StrikersPreCroatia
Sarnia FCPreNW Black
StrikersPreCroatia

Boys Under 15 Tier 2 2002
SpartansPreTitans
Sarnia FCPreRhinos

District Cup U15BT1 2002
Sarnia FCPreCroatia

District Cup U15BT2 2002
Byron FCPreTitans

Boys Under 16 Tier 1 2001
Sarnia FCPreLYW
SpartansPreCroatia
FlyersPreStallions
Sarnia FCPreFlyers

District Cup U16BT1 2001
SpartansPreSarnia FC

Boys Under 17/18 Tier 2 00/99
StallionsPreSpartans
NW BlackPrePanthers

District Cup U17/18BT1
UnitedPreSarnia FC

District Cup U17/18BT2
PanthersPreNW Black

Girls Under 9 Tier 1 2008
StrikersPreByron Blast
SW CrushPreByron Boom

Girls Under 9 Tier 2 2008
FirebirdsPreKickers
SE PumasPreStrathroy
ExpressPreNW Black
KickersPreSE Pumas

Girls Under 10 Tier 1 2007
LYW WhitePreBlazersYello
LYW BluePreInferno Red

Girls Under 10 Tier 2 2007
NW BlackPreInferno
SW StrikersPreLambeth
DorchesterPreIgnite
United MagicPreDynamite 2

Girls Under 11 Tier 1 2006
StrikersPreLambeth

Girls Under 11 Tier 2 2006
IgnitePreSynergy
StrikersPreWoodstock
SynergyPreStrikers

Girls Under 12 Tier 1 2005
LYW BluePreSpirit
StrikersPrePhoenix

Girls Under 12 Tier 2 2005
CelticPreTitans
United DashPreDynamite

District Cup U13GT1 2004
Blasters0 - 3 Strikers

District Cup U13GT2 2004
Strikers1 - 0 Croatia

Girls Under 13 Tier 1 2004
SpiritPreForce

Girls Under 13 Tier 2 2004
NW BlackPreCroatia
StrikersPreSarnia FC

District Cup U14GT1 2003
StrikersPreByron Green

District Cup U14GT2 2003
United 1PreNW Black

Girls Under 14 Tier 1 2003
WoodstockPreByron Green
Byron YellowPreByron Green
FuryPreByron Yellow

Girls Under 14 Tier 2 2003
LambethPreUnited 1
LightningPreUnited 1

District Cup U15GT1 2002
UnitedPreLambeth

Girls Under 15 Tier 1 2002
DynamoPreStrikers
DynamoPreStrikers
LambethPreCyclones

Girls Under 16 Tier 1 2001
SW FusionPreSarnia FC
FalconsPreWarriors
FlamesPreNw Black
WarriorsPreNw Black

District Cup U17GT1
RoyalsPreSE Sharks

Girls Under 17 Tier 1 2000
SpiritPreRoyals
RoyalsPreByron Blast

District Cup U18GT1
IgnitePreStorm

 

 
© 2017, EMDSL  :: privacy
log in
forgot password?